Kuruluş Hikâyemiz


Juice Love’ın kuruluş hikayesi aslında en başında Öykü ve Eren’in tanışmasına dayanır. Öykü ile tanışmasından kısa bir süre önce kanser tedavisi gören, ilik nakli olan ve bu hastalığı yenmeyi başaran Eren, yaşadığı bunca sıkıntıya rağmen meyve sebzeden zengin, doğal beslenmenin sağlık, dolayısıyla yaşam kalitesini ne kadar arttıracağı hakkında çok da bilgi sahibi değildi. Öykü’nün büyük şehir şartları elverdiğince doğal yaşama, doğal beslenmeye ve detoksa olan merakı ve araştırması onları juicing ile tanıştırdı.

Sağlıklı bir hayatın sırrının aslında çok basit, beslenmenin de bunun en temel taşlarından birisi olduğunu  ve daha sağlıklı bir yaşamı herkesin hak ettiğini düşünerek bildiklerini paylaşmak istediler.

Juice Love’ı kurarken taze,besleyici ve sağlıklı içecekleri herkesle buluşturmayı kendilerine hedef seçip; Juice Love’ın doğal, lezzetli ve herkes için ulaşılabilir olmasını amaçladılar. 

Öykü : Basit düşünür, sade yaşar. Sağlığı bulmanın ve korumanın da basit kurallara dayandığına inanır. Bunlar sağlıklı beslenmek, yeterli fiziksel aktivitede bulunmak , kaliteli ve yeterli uyumak ve stresten mümkün olduğunca kaçınmaktır. Beslenmenin yanı sıra doğal doğum konusuyla da yakından ilgilenen ve doğal doğumun güzelliğine ve gücüne inanan Öykü, sezaryenle gerçekleşen ilk doğumunun ardından ikinci doğumunu evde bir ebenin yardımıyla yapmıştır. Aynı zamanda doula (doğum destekçisi) ve yoga eğitmenidir.

Çocukları Ali (7) ve Ayşe’yi (4) bugüne kadar tamamen ilaçsız büyütmüştür.

 

Eren: Beslenmesine dikkat etmeden ve yoğun stres altında yaşamını sürdürürken kansere yakalanan Eren, uzun bir tedavi sürecinin ardından kanseri yenerek sağlığına kavuşmuştur. Aslında bu hastalık onun sağlığa ve hayata bakışını değiştiren önemli bir dönüm noktası olmuştur.Kurumsal hayattan vazgeçmiş, profesyonel fotoğrafçılığı seçmiş, düzenli sporu da hayatının vazgeçilmezlerinden biri haline getirerek yoğun stresten uzak kalmayı başarmıştır. Gördüğü ağır ilaç tedavisi ile bağışıklık sistemi zayıflayan ve baskılanan Eren, juicing ve düzenli spor sayesinde bağışıklık sistemini tekrar güçlendirmeyi başarmıştır. Son 7 senedir de tamamen ilaçsız bir yaşam sürmektedir.