Sıkça Sorulan Sorular


Juice cleanse nedir?

Juice cleanse bir veya birkaç gün süreyle sadece soğuk sıkım taze meyve sebze suyu karışımları, su, ve bitki çayları tüketerek, bedenin toksin atmasına ve buna bağlı olarak sağlığa olumlu birçok etkisinin gözlemlenebilmesine olanak sağlayan bir süreçtir.

Kimler cleanse yapabilir, kimler yapmamalıdır?

Juice cleanse programı 18 yaşın altındakilere tavsiye edilmez. Gebelik ve emzirme dönemindeki annelere de günlük almaları gereken kalori miktarının arttığı bir dönemde olduklarından kesinlikle önerilmez. Ayrıca anemi, şeker, hipotiroid, haşimato tiroid, anoreksia, bulimia (yeme bozuklukları), epilepsi, düşük tansiyon rahatsızlıkları yaşayanların ve kalp böbrek ve karaciğere bağlı şikâyeti olanların herhangi bir cleanse programından önce mutlaka kendilerini takip eden doktorlarına danışmaları önerilir. Fakat cleanse programından faydanalamayacak olmanız Juice Love ürünlerini gündelik hayatınıza katmanıza engel değildir. Günlük beslenmenizi zenginleştirmek ve desteklemek için de zevkle tüketebilirsiniz.

Ne kadar süreyle yapmalıyım?

Genel sağlık durumunuza ve cleanse sürecine âşina olup olmamanıza bağlı olarak değişir. Biz Juice Love olarak size 1, 3 veya 5 günlük programlar önermekteyiz. Cleanse programında öncesinde ve sonrasında üçer gün, tavsiye edilen beslenme şekline uymanız bu programdan en fazla faydayı  görmenizi sağlar.

Cleanse süresince nasıl hissedeceğim?

Bu sorunun çok standart cevapları olmasına rağmen, sizin tecrübeniz size özel olacaktır. Bir çok juice cleanse uygulayıcısı artan enerji seviyesi, zihinsel berraklık, hızlanan metabolizma gibi olumlu etkilerden bahsetse de, cleanse süresince yorgunluk,  baş ağrısı ve sık tuvalete çıkma gibi etkiler de görülebilir. Eğer genelde hazır ve işlenmiş gıdalarla beslenen biriyseniz ve ilk etapta uzun bir cleanse programı seçtiyseniz, bu etkileri yaşamanız daha da muhtemeldir. Her ne kadar süreçte size rahatsızlık veriyor gibi hissettirse de, bütün bunlar aslında vücudunuzun toksinlerden kurtulmak için verdiği mücadeleye işarettir. Çok daha ciddi bir yan etki hissetmeniz durumunda lütfen cleanse programını bırakınız ve doktorunuza danışınız.

Kilo verebilecek miyim?

‘Juice Love Cleanse’in amacı öncelikle sindirim sistemine rahatlama getirerek, vücudun toksinlerden arınmasına yardımcı olmak olsa da, kilo kaybı da (çoğunlukla istenen) bir yan etki olacaktır. Hali hazırda sağlıklı beslenen ve ideal kilosunda olan biriyseniz, belki kayda değer bir kilo kaybı söz konusu olmayacaktır, fakat normal kilosunun üstünde ve hazır gıdalarla beslenen birisi için program sonunda tartıda ‘hoş’ bir değişiklik görmek şaşırtıcı olmamalıdır.

Neden soğuk sıkım?

Juice asla ısıya maruz bırakılmamalıdır. Pastörizasyon ısıl bir işlem olduğundan vitamin, mineral ve enzimleri öldürür. Santrifüj sistemli diğer meyve&sebze suyu sıkacakları da çalışırken ısındığından vitamin, mineral ve enzim kaybına sebep olur ve ayrıca meyve&sebze suyunun dayanma süresini çok kısaltır. Bu sebeple sizler için en sağlıklısı soğuk sıkımdır.

Juice Love Cleanse paketim geldi ne yapmalıyım?

Paketinizi teslim alır almaz soğuk zincirin bozulmaması için buzdolabına koyunuz ve size önerilen sırayla 3 gün içerisinde tüketiniz.

Ne sıklıkta cleanse yapmam uygun olur?

Bizim tavsiyemiz 4-6 haftada bir 3 günlük bir cleanse programı uygulamanızdır. Bunu haricinde kendinizi yorgun, uykusuz, düşük enerjili hissettiğinizde, tatillerden önce ve sonra yapabilirsiniz.

Bir günlük cleanse işe yarar mı?

Kesinlikle evet. Haftada bir günlük bir cleanse programıyla sindirim sistemine ‘nefes aldırmak’  kendinize yapacağınız çok büyük bir iyilik olur. Sizin haftada en az bir gün dinlenmeye ihtiyaç duyduğunuz gibi, sindirim sisteminizin de dinlenmeye ihtiyacı vardır. Bu şekilde vücut sindirimle uğraşarak harcayacağı enerjiyi, ‘juice’lardan gelen enzim ve vitaminleri ihtiyacı olan doku ve organlara ulaştırmakta kullanır. Böylece bedene iyileşme ve yenilenmesi için bir fırsat tanımış olunur.

Cleanse sırasında sigara içebilir miyim?

Mümkünse hayır. Zaten düzenli bir şekilde cleanse yapıp, beslenmenize gereken özeni gösterdikçe bu zararlı alışkanlığa vücudunuzun duyduğu ihtiyacın azaldığını gözlemleyebilirsiniz.

Hangi juice cleanse programı bana daha uygun?

Daha önce hiç cleanse yapmadıysanız Simplicity, daha önce cleanse yapmış ve bir üst seviyeye geçmek istiyorsanız Beautiful Middle, yeşil sebze sularından hoşlandınız ve maksimum cleansing yapmak istiyorsanız Fall in Love programını satın alabilirsiniz.

Yeni aldığım Juice Love’ın rengi bir önceki aldığıma göre neden değişik?

Meyve ve sebzelerin hasat zamanlarına ve yetiştikleri ortama göre renklerinde ve tatlarında küçük değişiklikler olabiliyor.

Laktoz intoleransım var, Juice Love ürünlerini içebilir miyim?

Evet içebilirsiniz, Juice Love içeceklerinde hayvansal ürün kullanılmamaktadır.

Gluten alerjim var, Juice Love ürünlerini içebilir miyim?

Evet içebilirsiniz. İçeceklerimizde herhangi bir katkı maddesi yoktur ve %100 vegandır.

Badem alerjim var, White Pro yerine başka bir şey alabiliyor muyum?

Evet White Pro yerine 1 adet daha Greener Cleaner alabilirsiniz. Ama bütün içeceklerinden aynı yerde üretildiğini ve eser miktarda badem içerebileceğini unutmayınız.

Cleanse sırasında Diet Cola veya Cola Zero içebilir miyim?

Kesinlikle hayır. Hem cleanse sırasında hem de normal zamanda içmenizi önermiyoruz. Bunların yerine limonlu su, yeşil çay ve diğer bitki çaylarından deneyebilirsiniz.

Cleanse sırasında sakız çiğneyebilir miyim?

Sakız çiğnemek sindirim sistemimizin kafasını karıştıracağından önermiyoruz. Çünkü sakız çiğnerken midemiz gelmeyecek bir besine sürekli hazırlık yapmak zorunda kalıyor bu da cleanse sürecinde istemediğimiz bir şeydir.

Cleanse sırasında spor yapabilir miyim?

Tabii ki yapabilirsiniz. Normalde spor yapmayan bir kişiyseniz hafif tempolu yürüyüş, yoga ve pilates gibi sporlar toksin atımını hızlandıracaktır. Spor hayatınızın bir parçası ise de normal sporunuzu yapmaya devam edebilirsiniz.

Peki ya günlük lif alımı?

Lifler sağlıklı bir sindirim sistemi ve genel olarak sağlığımız için olmazsa olmazlardandır. Fakat cleanse süresince vücudun enerjisini lifleri ayırmakta kullanmasını değil, toksin atımında ve kendisini yenilenmekte kullanmasını istiyoruz. Bu yüzden lifleri ayırıyoruz.